Firma CimaTech została założona w 2011 roku. Siedziba mieści się w Solcu Kujawskim. Właścicielem firmy jest Jakub Cimachowski.
Głównym celem firmy jest prowadzenie szerokej działalności w dziedzinie budownictwa, ochrony przeciwpożarowej oraz bezpieczeństwa i higieny pracy.
Misją firmy jest zapewnienie odpowiedniego nadzoru nad tymi procesami, prawidłowego projektowania, wykonywania oraz bezpiecznego użytkowania obiektów budowlanych, bezpiecznych i higienicznych warunków pracy oraz ochrony zdrowia i bezpieczeństwa człowieka w tych przesięwzięciach.
Właściciel firmy Jakub Cimachowski w 2004 roku ukończył Budownictwo na Akademii Techniczno-Rolniczej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy uzyskując tytuł mgr inż. budownictwa.
Swoją pracę jako inżynier budowlany rozpoczął poza granicami naszego kraju. Przez rok czasu pracował w Londynie dla firm Team Construction Ltd., Apollo London Limited oraz Europa Contractors (Uk) Ltd. Do jego głównych zadań należało m.in. organizowanie i nadzór nad robotami budowlanymi przy współpracy z kierownictwem budowy i głównym architektem.
W 2005 roku rozpoczął współpracę z firmami PEAB, SKANSKA oraz NCC na terenie Szwecji i Norwegii z ramienia firmy Adpol Sp. z o.o. Do jego głównych obowiązków należało m.in. organizowanie i nadzorowanie prac serwisowo - montażowych w różnych miastach na kilkunastu placach budowy, prowadzenie i aktualizowanie zmian w dokumentacji projektowej w celu dostosowania polskiej technologii do technologii i wymagań skandynawskich oraz współpraca z kierownictwem budowy podczas wykonywania i organizowania robót.
W 2007 roku Jakub Cimachowski rozpoczął współpracę z bydgoską firmą „EBUD”-Przemysłówka Sp. z o.o. Do jego najważniejszych obowiązków należało m.in. organizowanie, kierowanie oraz nadzór nad realizacją inwestycji budowlanych, najpierw na stanowisku inżyniera budowy, potem kierownika robót budowlanych i kierownika budowy, jak również kontrolowanie przestrzegania przepisów oraz zasad bhp na placach budowy w trakcie prowadzonych robót budowlanych. Nadzorował m.in.:
W 2009 roku Jakub Cimachowski zdobył uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno – budowlanej. Pozwoliło mu to na wykonywanie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, tj. kierowanie budowami lub innymi robotami budowlanymi (kierownik budowy), kierowanie wytwarzaniem konstrukcyjnych elementów budowlanych oraz nadzór i kontrolę techniczną wytwarzania tych elementów, wykonywanie nadzoru inwestorskiego (inspektor nadzoru budowlanego) oraz sprawowanie kontroli technicznej utrzymania obiektów budowlanych.
W 2009 roku ukończył również szkolenie inspektorów ochrony przeciwpożarowej w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie uzyskując tytuł inspektora ochrony przeciwpożarowej. Pozwoliło mu to na kontynuowanie zagadnień związanych z tematyką swojej pracy magisterskiej, czyli określanie wymagań z zakresu ochrony przeciwpożarowej istniejących i nowo projektowanych obiektów budowlanych oraz innych tematów związanych z przeciwpożarowym zabezpieczeniem budynków, terenów i urządzeń użytkowych. Działalność ta ma na celu uzyskanie w najbliższej przyszłości uprawnień rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych.
W 2011 roku Jakub Cimachowski ukończył studia podyplomowe Bezpieczeństwo i Higiena Pracy w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy uzyskując tytuł specjalista ds. BHP. Pozwoliło mu to na podsumowanie swojej wiedzy i doświadczenia na temat zasad bhp w budownictwie oraz wykonywanie samodzielnych funkcji pracownika służb bezpieczeństwa i higieny pracy w innych gałęziach przemysłu.
Ponadto w między czasie Jakub Cimachowski brał udział w wielu innych szkoleniach, które pozwoliły zwiększyć zakres jego wiedzy, umiejętności oraz kwalifikacji niezbędnych do realizowanego przedsięwzięcia. Do najważniejszych zaliczyć można m.in.:
Informacje na temat BIM (Building Information Modeling) - innowacyjna technologia parametrycznego modelowania informacji o budynku - szkolenie zorganizowane przez Kujawsko - Pomorską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa prowadzone przez członka krajowego zespołu PIIB ds. BIM.
Warsztaty szkoleniowe dla Projektantów Systemów Sygnalizacji Pożarowej - Wykorzystanie urządzeń firmy POLON-ALFA w projektach instalacji sygnalizacji pożarowej - szkolenie zorganizowane przez POLON-ALFA.
Stosowanie przepisów przeciwpożarowych i ich interpretacja w trakcie współpracy pomiędzy inwestorem, projektantem i rzeczoznawcą ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych w procesie projektowania - szkolenie zorganizowane przez Polską Izbę Inżynierów Budownictwa.
*****Tagi****
kierownik budowy, przeglądy budynków, nadzory budowlane, nadzór na budowie, kontrole okresowe, budynków, usługi, szkolenia, koordynator, bhp, ppoż, BHP, instrukcje, ekspertyzy, opinie, bezpieczeństwa pożarowego, przeglądy ppoż, dokumentacja powypadkowa, solec kujawski, bydgoszcz, toruń, inowrocław, koordynacja, instrukcje bezpieczeństwa pożarowego, przeglądy, szubin, obsługa inwestycji, kierowanie budowami, stanu technicznego, obiektów budowlanych, kontrola, obiektów, inspektor, specjalista, inwentaryzacje, grudziądz, żnin, świecie, inowrocław, włocławek, piła, gniezno, koronowo, tuchola, chełmno, wąbrzeźno, brodnica, rypin,lipno, więcbork, szamocin, mrocza, wyrzysk, kruszwica, ciechocinek, gdańsk, gdynia, sopot, tczew, malbork, starogard gdański, pruszcz gdański, chojnice, poznań, konin, września, warszawa
FINSTERARRHORN 4274 m, Alpy, Szwajcaria
Finsteraarhorn to najwyższy szczyt Alp Berneńskich oraz trzeci pod względem wybitności szczyt w Alpach. Leży w Szwajcarii, na granicy kantonów Berno i Valais. Jest najwyższym szczytem kantonu Berno i zarazem najwyższym szczytem Alp leżącym poza głównym łańcuchem.
MONTE ROSA (wyprawa zimowa)
BALMENHORN 4167m, PIRAMIDE VINCENT 4215 m, LUDWIGSHOHE 4342 m,
PARROTSPITZE 4436 m
Kiedy to latem 2013 roku stanąłem na wierzchołku Dufourspitze (4634 m n.p.m.), drugiego szczytu Europy i zarazem najwyższego szczytu Szwajcarii…spoglądając na okolice wiedziałem, że na pewno jeszcze kiedyś tu wrócę…Przypomina mi się Wigilia 2012, kiedy to dostałem od Gwiazdora książkę „Alpy”. Gdy ją tylko otworzyłem przy stole wigilijnym ujrzałem wielkiego kolosa na zdjęciu i od razu wiedziałem, że chce tam jechać i go zdobyć. Taki mój mały osobisty prezent pod choinkę :-) Dufourspitze od strony szwajcarskiej wygląda majestatycznie, jak 8-tysięcznik w Himalajach, spowity wśród jęzorów lodowca, pocięty szczelinami i zakończony długą i niebezpieczną granią z pionowymi ścianami urywającymi się z obu stron. Monte Rosa to dla mnie najpiękniejszy rejon Alp zlokalizowany w Alpach Pennińskich na granicy włosko – szwajcarskiej. To najpotężniejszy wielowierzchołkowy masyw górski całych Alp w skład którego wchodzi aż 15 czterotysięczników. W całych Alpach Pennińskich znajduje się ponad 30 czterotysięczników. To najlepszy rejon w całych Alpach do uprawiania wspinaczki lodowej, dysponujący wieloma lodowcami oraz olbrzymią liczbą trudnych ścian. Wschodnia zerwa masywu Monte Rosa, tzw. ściana Macugnaga o wysokości 2400 m, uważana jest za najwyższą ścianę alpejską. Tym razem padło na zimę. Luty 2020 r. Monte Rosa od włoskiej strony. Jeszcze tak wysoko w warunkach zimowych w Alpach nie byłem. Wraz Przemkiem, Arturem i Waldkiem postanowiliśmy właśnie tam sprawdzić swoje siły. W zimę dochodzą utrudnienia jak znacznie większa ilość śniegu, niska temperatura, bardzo silny wiatr, konieczność przecierania szlaków, szybkie załamania pogody (dół i góra stają się białe jak mleko – wszystko się zlewa i można łatwo zgubić się - konieczność kontroli pogody i posiadania gps). Naszym celem było kolejno: 1. Punta Inrden 3260 m 2. Rifugio Citta di Mantova 3498 m 3. Rifugio Gnifetti 3647 m 4. Piramide Vincent 4215 m 5. Balmenhorn/ Bivacco Giordano 4167 m 6. Ludwigshohe 4342 m 7. ParrotSpitze 4436 m Dużo pisałem o górach, przeżyciach i doznaniach podczas wypraw. Wspinaczka wysokogórska to piękna przygoda i duże sportowe wyzwanie. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz z takowym się zmierzę :-) Serdeczne pozdrowionka za wspólny górski czas dla Soleckich Lodowych Wojowników.